O projektu

Ke každé transakci je přidělena jedna Nocleženka. Nocleženky předáváme sociálním pracovníkům, kteří je předají lidem v nouzi.

Po zakoupení Nocleženky vám do několika dní pošleme potvrzovací e-mail s poděkováním a informacemi o fungování projektu.

Každá zakoupená Nocleženka má své číslo. Když je „vaše“ Nocleženka využita, pošleme vám e-mail. Prosím, buďte trpěliví, Nocleženky jsou obvykle zakupovány ve vlnách, proto někdy může dojít k uplatnění až po několika týdnech od zakoupení. Nemusíte se bát, každá Nocleženka najde svého člověka, kterému pomůže.

Pokud byste chtěli získat Nocleženku fyzicky a darovat ji člověku bez domova osobně, můžete ji po předchozí domluvě zakoupit na ústředí Armády spásy, či na jednotlivých střediscích.

Cena Nocleženky

Základní cena je 100 korun, pokud se však rozhodnete přispět vyšší částkou, budeme za ni velmi vděčni a veškeré peníze použijeme na přímou péči o lidi bez domova.

Platba přes účet

Pokud je pro vás pohodlnější koupit Nocleženku přes účet, pošlete prosím danou částku na číslo účtu 475335613/0300, VS: 20170112, a do poznámky uveďte heslo Noclezenka.

Nezapomeňte nám také napsat svou e-mailovou adresu – buď do poznámky, či e-mailem – ať vás můžeme informovat, až bude vámi zakoupená Nocleženka uplatněná. Děkujeme vám.

Neuplatněné Nocleženky

Někdy se stane, že člověk bez domova Nocleženku neuplatní z důvodu poničení či ztráty. Některé Nocleženky se nepodaří uplatnit z důvodu naplněných kapacit. Vaše dary ale rozhodně nepřijdou vniveč. Cílem projektu je a bude poskytovat lidem bez domova noc v suchu, teple a bezpečí. Všechny neuplatněné Nocleženky využijeme k pomoci konkrétním lidem (např. s vyřízením dokladu totožnosti, s řešením zdravotních potíží, s poplatky spojenými se stěhováním do sociálního či vlastního bydlení) nebo k zabezpečení služeb pro lidi bez domova.

Doba fungování

Projekt obvykle funguje od listopadu do dubna – tedy v chladném počasí. Nocleženku ovšem můžete zakoupit kdykoli. Ty, které zakoupíte v letních a podzimních měsících, pak připravíme k okamžitému rozdání s příchodem prvních mrazivých nocí.